18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

 Anason Akademisi

​​​​

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Tarih

Yeni tarihler henüz netleşmemiştir. En kısa sürede tarihler paylaşılıyor olacaktır.

Yer: Online

Saat: 19.00-21.00

Program Dili: Türkçe

​Programın  Amacı:  500 yıllık rakı kültürünün temel bilgilerini konun uzmanlarından IWSA’da öğrenmek için bu programa siz de katılabilirsiniz.

Ön Koşul: Derse katılımın herhangi bir ön koşulu bulunmamaktadır.,


 Kimler Katılabilir?

  • Sektörde ilk kez çalışacak kişiler,
  • Sektör içinde çalışan; fakat rakı hakkında daha öncesinden bilgi sahibi olmayan kişiler,
  • Bu sektörde çalışmayıp; fakat temel seviyede bilgi sahibi olmak isteyen, rakıya ilgi duyanlar,
  • Bu konuda kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilmektedir.

Kurlar paket program dahilinde olmadığından her bir kur için ayrı başvuru yapmanız gerekmektedir.

*Covid-19 salgını dolayısıyla bir araya gelmemize engel olacak bir durum olması durumunda tadım ve sınavı ileri bir tarihe ertelemek durumunda kalabiliriz.

​Şirketimizde tüm dünyayı etkileyen COVID-19 hastalığına karşı hem uluslararası sağlık otoriteleri hem Sağlık Bakanlığımız ve diğer ilgili kuruluşlar tarafından yayınlanan rehberler yakından takip edilmekte ve önlemler titizlikle uygulanmaktadır. Hepimizin sağlığı için ortam havalandırması taze hava ile yapılmakta, mekan ve ekipman hijyeni en üst düzeyde sağlanmakta, program akışı ve oturma düzenleri sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ayarlanmakta, personelimizin sağlık durumu takip edilmekte ve hijyen kuralları eksiksiz uygulanmaktadır. Sizlerden de ziyaretiniz öncesi ve bina girişinde olası risk durumunuzu değerlendirmek için bazı bilgiler istenecek ve ateş ölçümü uygulanacaktır. Hastalık ihtimali taşıyan misafirlerimiz bir sonraki programa davet edilecektir. Hepinizden kurallara uyarak görevli personelimize yardımcı olmanızı, kişisel hijyeninizi ve sosyal mesafenizi sürekli korumanızı, tadım dışı zamanlarda maskelerinizi takılı tutmanızı rica eder, sağlıklı günler dileriz. ​

Program İçeriği;

-Distilasyon Tarihi

-Kısaca rakı tarihi​

-Rakı hammaddeleri

-Diğer Anasonlu İçkiler

-Rakı Hakkında Merak Edilenler,

-Rakı-yemek Uyumu


SINAV:

25 Soruluk test sınavı 

Süre: 35 dk.

​​​Herhangi bir sorunuz olursa; iletisim@iwsa.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.