18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

JULIA CHILD

juliachild.jpg

Amerikalı aşçılık öğretmeni, yazar ve televizyon karakteridir. İlk yemek kitabı, Mastering the Art of French Cooking ve sonraki televizyon programları ile Fransız mutfağını Amerikan halkına getirmesiyle tanınıyor. Bunlardan en önemlisi 1963'te prömiyeri yapılan The French Chef'tir.  


Julia Child, 1912 yılında Pasadena, Kaliforniya'da ​dünyaya geldi. Diplomat Paul Child ile evlendikten sonra ABD hükümetinin Paul'ü ataması ile birlikte Paris'te yaşamaya başladılar.  Fransız mutfağıyla tanıştığı Paris, Julia Child'ın hayatında bir dönüm noktası oldu. Paris'teki evlerine taşınır taşınmaz kısa sürede bir Fransız gibi alışveriş yapmayı ve yemek pişirmeyi öğrenmeye başladı. Kocası Paul'ün eve getirdiği Larousse Gastronomique ile ufkunu daha da genişletti.​​

Yeteneğinin farkına varan Julia, Cordon Bleu adlı ünlü yemek okuluna yazıldı. Burada ünlü şef Max Bugnard'tan dersler aldı. Julia Child daha sonra bir yemek kitabı yazmak isteyen iki Fransız kadınla, Simone “Simca” Beck ve Louisette Bertholle ile tanıştı. Bu tanışıklık, Amerikan popüler tarihinin dönüm noktalarından biri olan Mastering the Art of French Cooking (Fransız Yemek Pişirme Sanatında Ustalaşmak) isimli kitabı bizlere kazandırdı.

Julia Child, 1963 yılında başlayan televizyon programıyla birlikte, Amerikan halkının ilgisini daha da çekti. 

2001'de Kaliforniya'da emekli oldu ve 2004 yılında vefat etti. Ancak öğretileri yılllar önce olduğu gibi bugünde etkili olmaya devam ediyor.