18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

ANDRE JULES VE EDOUDARD MICHELIN


AndreJules.jpgMichelin kardeşleri, dünyanın önde gelen lastik imalat şirketlerinden birini kurmuşlardır. Araç lastiği satışının düşmesi ile birlikte "satışları nasıl yükseğe çekebiliriz?" diye düşünürken akıllarına bir rehber hazırlamak gelmiştir. Bu rehber sayesinde Fransa'daki sayılı ve saygın araba sahiplerine, ülkedeki en iyi restoran ve kafeleri önermeyi planlamışlardır.

I. ve II. Dünya Savaşları sırasında rehberin yayını askıya alınmıştır ancak savaş bittikten sonra Müttefik Kuvvetler en son baskı olan, 1839 Fransız rehberinin yeniden basılmasın istemişlerdir. Çünkü işgal sırasında yol, trafik işaretleri yok edilmiştir. Michelin Rehberi ise var olan en güncel kaynaktı. Michelin Rehberi, Fransız şehirlerinin yeninden düzenlenmesinde fayda sağlamıştır. Bugün Singapur'dan, İsviçre'ye, Londra'dan Amerika'ya dünyanın pek çok ülkesinden restoran Michelin Rehberinde yer almaktadır.​