18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

 

MÜMİNE YILDIRIM

 
MÜMİNE YILDIRIM WSET Onaylı Uzman

​​​

Üniversite eğitimine 1995 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde başladıktan sonra, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra bir süre bulunduğu Amerika tecrübesinin ardından, 2006 yılında şarap ekipmanları üretim ve ithalatı yapan Gustobar firmasıyla çalıştı. 2007 yılında Kayra Şarapları’nda Şarap Eğitim ve Tanıtım sorumlusu olarak başladığı görevini, 2010 yılında Mey İçki On Trade Kategori Geliştirme Şefi olarak Satış departmanında sürdürdü. 2012 yılından beri de Kayra Ticari Pazarlama departmanındaki görevini şu an Ticari Pazarlama Saha Şefi olarak sürdürmektedir.

Mümine Yıldırım aynı zamanda Uluslararası Wine & Spirit Education Trust Advanced ve Mey İçki İç Uzman sertifikalarına da sahiptir.

Uzmanlık Alanı:

WSET 1.Seviye Şarap Yeterlik Programı

WSET 2 Şarap&Yüksek Alkollü İçkiler Programı