18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

 

DUYGU BEYPINAR

 
DUYGU BEYPINAR Yüksek Alkollü İçkiler Uzmanı

​​​

İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına Alaşehir Suma Fabrikasında Kalite ve Üretim Sorumlusu olarak başladı.

Burada rakının önemli hammaddeleri olan suma üretimi ve kalitesi hakkında detaylı bilgi sahibi oldu. Tekel döneminden beri rakı üretimi ve kalitesinde önemli rol oynayan uzmanlarla çalışma fırsatı buldu. Bu dönemde duyusal analiz konularında Slovenya, Fransa ve farklı içki kategorileri hakkında Londra’da eğitimler aldı. “Institute of Brewing and Distilling”organizasyonundan “Diploma in Distilling” sertifikasına sahiptir 

Kalite, Teknik ve Inovasyon Müdürü olarak görevini devam ettirmekte ve rakı ve duyusal analizler hakkında atölyeleri gerçekleştirmektedir.

Uzmanlık Alanı:

Yüksek Alkollü İçkiler ve Miksoloji Programları​