18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

ŞEYMA BAŞ

​​

ŞEYMA BAŞ

seyma-bas.jpgBen Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunuyum. Okuduğum süre boyunca farklı alanlarda kısa süreli çalışma şansım oldu. Mezun olmaya yakın şarap sektöründe üretimde bir bağbozumu geçirdim ve bu sektörde ilerlemek istediğime karar verdim.

Lisansımın hemen ardından Bordeaux’da Lüks Marka Yönetimi, Gıda ve Şarap üzerine bir MBA yaptım. Sonrasında 1 yıl kadar İtalya’da biyodinamik üretim yapan bir şaraphanede çalıştım, hem de pazarlamaya destek oldum. Bugünkü adıyla IWSA’sayla Türkiye’ye döndüğümde WSET eğitimlerini nereden alabileceğimi araştırırken tanıştım. Aldığım ilk eğitim WSET Level 3 in wines&spirits oldu.

Son 1 yıldır Türkiye’de Suvla Şarapları’nda İhracat Uzmanı olarak çalışıyorum.Ben aktif olarak yeni pazarlar arıyor ve ihracat işlemlerini takip ediyorum. Aynı zamanda bu pazarlarda iş geliştirme, partnerler bulma ve farklı pazarların dinamiklerine göre strateji geliştirmekten sorumluyum. Uluslararası fuarlara katılmak, eğitimler vermek ve tadımlar yapmak ise bu işin bir diğer keyifli yönü… Akademinin kariyerimde bana çok katkısı oldu. WSET benim için oldukça önemli bir adım. 3. seviyeyi Türkiye’de alma şansımın olması benim için büyük avantaj oldu.

Şu anda Londra’da WSET Diploma programının ilk yılını tamamlamak üzereyim. Programı bitirdikten sonra ara vermeden MW programına devam etmeyi amaçlıyorum.