18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

 12. Türkiye Sommelier Yarışması / Jeunes Sommeliers Competition Duyuru / Annoucement

2.06.2022
​​​​​2022 Uluslararası Genç Sommelier Yarışması yarı final ve finalleri için ulusal düzeyde bir ön eleme niteliği taşıyan; genç yetenekleri keşfetmek, desteklemek ve gastronomi sektörüne kazandırmak amacı ile Chaîne des Rôtisseurs tarafından organize edilen 12. Genç Sommelier Yarışması, 2 Haziran 2022 tarihinde IWSA’da gerçekleşecek. 

Sektörün önde gelen isimleri tarafından verilecek olan 14 haftalık bir eğitimi takiben gerçekleşecek olan yarışmanın kazananı, uluslararası düzeyde yapılacak olan yarı finallerde Türkiye’yi temsil edecektir. 

Katılımcılar teorik bilgileri kadar sunum ve servis becerileri üzerinden de değerlendirilecek, uluslararası finalin kazananı ise Chaîne des Rôtisseurs En İyi Genç Sommelier ünvanını almaya hak kazanacaktır. 

Son başvuru tarihi 29 Aralık 2021 olup katılımcılar için eğitimin Ocak 2022’de başlaması hedeflenmektedir. Başvuru için aşağıdaki formu doldurmanızı rica ederiz.​​

Son başvuru tarihi: 29 Aralık 2021

*Katılımcıların 21 yaşından büyük ve 27 yaşını aşmamış  olması gerekmektedir.
​​​

   
 
   
   
   
 

Size Önerdiğimiz Diğer Etkinlikler