18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

BELLINI

​​​​​En ünlü köpüren ​aperitiflerden biri Bellini, 1940'larda ​Venedik'te Harry's Bar'da ​​, Venedik Rönesansı ressamı Giovanni Bellini şerefine ​yapılmıştır. Geleneksel olarak ​beyaz şeftali püresi ve İtalyan'ların köpüren şarabı prosecco ile yapılır. Beyaz şeftalinin sezonsal olarak bulunması zor olabilir, yerine​ olgun şeftali çeşidi veya​ nektarin kullanılabilir.​

bellini.jpg
Malzemeler:

  • 90ml Beyaz şeftali püresi 
  • ​19ml Soğutulmuş Prosecco
  • Şeftali dilimi
Soğutulmuş flüt kadehe şeftali püresini dökün. Yavaşça proseccoyu ekleyerek, karıştırın. Taze şeftali dilimi ile süsleyin.