18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

HEMINGWAY'S DAIQUIRI

​​​​Hava​na'nın tarihi kokteyl barı El Floridita'da ünlü Küba barmeni Constantino Ribalaigua tarafından Hemingway için yaratıldı.​  Yasak döneminde Küba'da yaşayan Hemingway, Daiquiris'i şekersiz, soğuk, ekşi ve birazda geleneksel Daiquiris'deki rumdan bir miktar daha fazlasıyla kendini şımartıyordu.

daiquiri.jpgMalzemeler:

  • 90ml beyaz rum
  • 15ml maraskino likörü /kiraz likörü
  • 45ml taze greyfurt suyu
  • 22 ml taze limon suyu
  • Limon dilimi​
​Malzemeleri limon dilimi hariç buz küpleri ile birlikte tamamen pürüzsüz kıvama gelene kadar blenderdan geçirin. Soğutulmuş kokteyl bardağına servis edin. Limon dilimini karışıma sıkın ve karışımın içine bırakın.