18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

 

 Viski

​​​​​​​​​​​​​​​​

- Viski Tadım, - Distile İçki Tadımında Önerilen Yaklaşım, -Kadehler, -Görünüş, -Burun, -Damak, -Değerlendirme

​​

-İrlanda Viskisi , -Amerikan Viskileri, -Kanada Viskisi, -Japon Viskisi-Scotch nedir? - Scotch viski özellikleri? -İskoçya’nın bölgeleri - Highland viskilerinin özellikleri -Lowland viskilerinin özellikleri -Speyside viskilerinin özellikleri -Islay viskilerinin özellikleri - Campbeltown bölgesi özellikleri
-Viski Sözcüğü Nereden Gelir? -Viski Nedir? -Viski Damıtım Evi Nedir? -Single Malt Viski Nedir? -Blended (Harman) Viski Nedir? -Sigle Cask Nedir? -Cask Strenght Nedir? -Bourbon (Burbon) Viski Nedir? -Tenesse Viski Nedir? -Rye (Çavdar) Viskisi Nedir?