18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

 

Distile İçki Seminerleri

​​​​

1969 yılında kurulan Londra merkezli Wine & Spirit Education Trust 40 yılı aşkın tecrübesi ile sektör tarafından kabul görmüş şarap ve yüksek alkollü içkiler eğitimleri ve sertifikaları vermektedir. Bu süre içerisinde WSET, yıllık 43.000 sınav adayı ile bu alandaki en büyük küresel program sağlayacısı olmayı başarmıştır. WSET® kursları şu anda 60 ülkede verilmektedir.

WSET® kursları ve sertifikaları, başlangıç düzeyinden, uzmanlık düzeyine kadar beş farklı bilgi ve yetenek seviyesini kapsamaktadır. Sertifika programları şarap ve yüksek alkollü içkilerde ürün bilgisini içerdiği gibi, öğrencilerin bu içkilerin tadım tekniklerini geliştirme konusuna da hassasiyetle eğilmektedir. Bu kurslar, şarap ve yüksek alkollü içkiler sektöründe çalışanlar için işlerinde gerekli temel eğitimi sunmanın yanısıra, konuya ilgi duyan herkes için tasarlanmıştır. www.wsetglobal.com

WSET Uluslararası Programı’nın bir parçası olarak WSET sertifikaları Yetkili Temsilciler aracılığı ile tüm dünyada verilebilmektedir. Yetkili Temsilciler, öğrencilerin WSET sertifikasına sahip olmaları için gerekli nitelikleri sağlayan yüksek standartlarda eğitim verdiklerinin onaylanması amacıyla detaylı ve özenli şekilde kontrol edilmektedirler.

WSET programlarının Türkçe’ye çevrilmesi 2008’de bugünkü adıyla IWSA tarafından gerçekleştirilmiş olup ve bu tarihten itibaren WSET yetkili eğitmenleri ile seminerler sürekli artan bir taleple devam etmektedir.

Türkiye’de uygulanan WSET programları ve içerikleri hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki başlıklarda bulabilirisiniz:
​​​​