18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

ARGUN TANRIVERDİ

​​​

ARGUN TANRIVERDİ

argun_tanriverdi.jpg

1983 İzmir doğumluyum. Tasarım Çalışmaları yüksek lisanslı bir makina mühendisiyim ve 9 Eylül Üniversitesi’nden mezuniyetimden beri İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin Maket Yapım Atölyesi’nin sorumluluğu görevinde bulunmaktayım.

2011 yazının sonlarında bugünkü adıyla IWSA ile tanıştım ki bu benim ilk şarap blogum “Kırmızı Sever”i de yayınlama tarihime denk geliyor. WSET Level 2 Award Wine & Spirits programına katıldım ve ‘Pass with Merit’ derecesiyle sertifikaya hak kazandım.

Şaraba merak saldığım bu tarihlerde akademinin internet sitesi bana çok yardımcı oldu çünkü o zaman için geniş bir kaynaktı. Ayrıca okuyucularına blog oluştuma imkanı vermesi çok güzeldi ki ben de o olanaktan yararlanıp, aynı isimle bir blog oluşturdum ve yazdığım iki yazı o dönem online olarak çıkan derginiz “Şarap Dünyası”nda yayınlandı.

Bugün hala asıl görevime devam etmemin yanında Şarap Günlüğü blogunu (sarapgunlugu.wordpress.com) ve twitter hesabını (twitter.com/sarapgunlugu) canlı tutmaya çalışıyorum .Bir yandan da dostum Bilge Keykubat ile birlikte 2013 kasım ayından beri 2 ayda 1 yayınlanan Apelasyon internet sitesi/e-dergi yi hazırlıyoruz. www.apelasyon.com