18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

EN UZUN GECE İÇİN UZUN İÇECEKLER

UZUN.jpg


Kış dönümü bir başka deyişle ekinoksun yaşandığı 21 Aralık yılın en uzun gecesi ve tam bir dönüm noktasıdır. Uzun çilingir sofraları, uzun bitişli şaraplar, bir kadeh viski veya Highball bardakta servis edilen kokteyller uzun içimleriyle bu uzun gecenin eşlikçileri olabilirler.

uzun rakı.jpgRakı kültürünün 'paylaşmak' essına dayanan çilingir sofrasının eşlikçisi anasonlu uzun muhabbetler bu geceye eşlik edebilir.
uzun bitişli şarap.jpg

Dengeli, aromaların damakta daha kalıcı hissedildiği uzun bitişli şaraplar bu geceye eşlik edebilirler. Boğazkere, Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Viognier, Port, Sherry, Madeira stili bir fortifiye, Sauternes veya köpüren şaraplar bu geceye eşlik edebilir.uzun viski.jpg


Yaşı fazla, farklı fıçılara misafir olmuş bir single malt ve her bölgeden malt barındıran bir blended İskoç viskisi bu uzun geceye eşlik edebilir.


long drinks.jpg


Dünyanın en ünlü long kokteyllerinden Screwdriver, Tom Collins, Cuba Libre veya dünyanın en lü sıcak long kokteyllerinden Hot Buttered Rum, Eggnog ve sıcak şarap bu uzun gecenin eşlikçileri olabilirler.