18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

9. TÜRKİYE SOMMELİER YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI!

​​IWSA_Slider-04.jpg

Chaine des Rotisseurs ve Türkiye Sommelier Derneği birlikte organize ediyor. Bu sene dokuzuncusu gerçekleşen Sommelier’lik mesleğinin gastronomi ve turizm sektöründeki önemini vurgulamanın yanı sıra; genç yetenekleri keşfetmek ve desteklemek amacıyla sektör çalışanlarına yönelik düzenlenen 9. Türkiye Sommelier Yarışması, 15 Mayıs’ta International Wine and Spirits Academy’de (IWSA) gerçekleşecek.

9.Türkiye Sommelier Yarışması için başvurular başladı. 8 Mayıs’a kadar www.iwsa.com.tr web sitesinden başvuru kabul edilecek yarışma, 15 Mayıs tarihinde IWSA çatısı altında gerçekleşecek. Gastronomi ve Turizm sektöründe sommelier’lik mesleğinin önemini vcek olan yarışma; sommelier’lerin hem teorik bilgisini hem de servis yeteneklerini sınanıyor.

International Wine and Spirits Academy (IWSA) ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ve aynı gün içerisinde tamamlanan yarışma, sabah erken saatlerde yapılan yazılı sınav ile başlıyor. Sınavı geçen finalistler öğleden sonra, oluşturulan küçük mizansenlerde servis yeteneklerini ve şarap bilgilerini sergiliyorlar.

Yarışmanın kazananı Eylül ayında Budapeşte’de gerçekleşecek Chaine des Rotisseurs’un düzenlediği “The Jeunes Sommeliers Competition” da ülkemizi temsil edecek.

İlk üçe giren sommelier’leri yarışmanın destekçisi IWSAADCOPaşabahçeSan Pellegrino/Acqua Panna, Nespresso firmaları tarafından verilecek çeşitli hediyeler bekliyor.

 *1 Eylül 1987 tarihinden sonra doğmuş olanlar yarışmaya www.iwsa.com.tr adresinden başvuru yapabilir.