18 Yaşından büyük olduğunuzu teyit etmek için lütfen doğum tarihinizi girin.

BU SİTEYE GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN 18 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ZORUNDASINIZ

"Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçen International Wine and Spirits Academy (IWSA) bir Mey/Diageo Türkiye kuruluşudur.

Alkollü içecekler sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefleyen IWSA Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedeflemektedir."

SCOTCH&DINE:Ertan Engin&Aylin Yazıcıoğlu

21.12.2021

Şef Aylin Yazıcıoğlu'nun hazırlayacağı lezzetli menüye Ertan Engin'in eşleştirmeleri ve anlatımının eşlik edeceği bu eşsiz geceyi kaçırmayın!


Etkinlik Tarihi: 21 Aralık 2021, Salı

Kapı açılış/etkinlik başlangıç saati: 19.00

Etkinlik Mekanı : IWSA

Etkinlik Mekan Adresi: Büyükdere Caddesi Bahar Sokak No: 13 River Plaza Kat:28 34394 Şişli / İstanbul

Kayıt için: IWSA Scotch & Dine Katılım Formu (mailchi.mp)

**Aşağıdaki form ile kayıt alınmıyor sadece iletişime geçmek içindir. ​ÖNEMLİ NOTLAR:

* Etkinliğe katılımdan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid-19 Aşı sertifikasına sahip olunması veya 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmesi gerekmektedir. Son 6 ay içerisinde düzenlenmiş “İyileşme sertifikası” sahibi olan katılımcılar da hastalığı geçirmiş olarak kabul edilmektedir. Katılımcının hastalık sonrası karantinası bitmiş ve HES kodu risksiz statüsüne geçmiş olmalıdır.

** Masa düzenlemesi sebebiyle 2 veya daha fazla kişi olarak katılım sağlayacak grupların birlikte katılacağı kişi isimlerini iletisim@iwsa.com.tr adresine iletmelerini rica ederiz.


Ertan Engin

Ertan Engin, İstanbul Anadolu Turizm ve Otelcilik meslek lisesinde okuduğu 1986-1990 yılları arasında İstanbul Divan Oteli ve Bodrum Halikarnas Disko da barmen olarak çalışmıştır. 1990 yılında bar yöneticisi olarak çalışırken İngiliz uzmanlardan bar eğitimi almıştır.

1996 yılında ismi daha sonra Diageo olan United Distillers’ da OnTrade şefi olarak çalışmaya başlamıştır. 12 yıl süresince Event, On Trade KA ve Eğitim müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bu süre içerisinde 8 kez İskoçya’ da eğitim almıştır. Diageo portföyünde bulunan marka ve kategorilerin de üretim programlarına katılmış ve uzman olmuştur.

2008 yılında Türkiye’ nin ilk bar ve kokteyl eğitimi veren okulu olan ‘Bar Training Center’ ı kurmuş ve 3 yıl süresince Turyid ile sektör çalışanlarına eğitimler vermiştir.


Aylin Yazıcıoğlu

Galatasaray Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde Sosyoloji okumuş Aylin Yazıcıoğlu. Cambridge Üniversitesi’nde 36 yaşında iken ve doktoranın üçüncü yılında iken ‘10 sene sonra bu meslekte olmak istemiyorum’ diyerek kariyeri ile o zamana kadar kurduğu tüm köprüleri yakarak sil baştan başmış. Akabinde dünyaca ünlü Le Cordon Bleu Paris’de aşçılık eğitimi almaya başlıyor. Okul süresince de eğitmen şeflerin asistanlığını yapıyor. Böylece bir çok Fransız şefle de çalışma fırsatı buluyor. Okul sonrası uzun yıllar Londra, Paris gibi şehirlerde, Michelin yıldızlı restoranlarda çalışıyor Aylin Hanım. 2013’te ise Türkiye’ye dönüp, o zamanki ortağı Kaan Sakarya ile Nicole Restaurant’ı açıyorlar.

 International Wine& Spirits Academy

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan IWSA, gastronomi sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme &içme eğitimine destek oluyor.
***IWSA, River Plaza’nın 28. Katındadır.

River Plaza'ya Geliş

1.Metro ile Geliş
Metro ile Levent Durağında inince Özdilek AVM oklarını takip ederek, AVM’ye vardıktan sonra, 1. Kata çıkarak (Yemek Alanının olduğu katta) Safahat Lokantası KFC noktalarının arasında kalan yoldan direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz.

2.Metro veya Otobüsle Gelenler için Alternatif
AVM bitiminde hemen yanındaki yola saparak (Dede Korkut Sokak üzerinden) Bahar Sokağa giriş yapabilir; River Plaza’nın ana girişinden geçiş yapabilirsiniz.

3.Araba ile Geliş
Özdilek AVM’nin otoparkını kullanarak, otoparka giriş yaptıktan sonra (otopark ücretsizdir) 2. Kata çıkarak (Yemek Alanının olduğu katta) Safahat Lokantası KFC noktalarının arasında kalan yoldan direkt kimliğinizi ileterek River Plaza’ya giriş yapabilirsiniz.

Kayıt için: IWSA Scotch & Dine Katılım Formu (mailchi.mp)

**Aşağıdaki form ile kayıt alınmıyor sadece iletişime geçmek içindir. ​
   
   
   

Size Önerdiğimiz Diğer Etkinlikler